Jak kontrolujesz zadania wykonane przez pracowników?

Cześć,

Pierwsze pytanie to raczej czy kontrolujesz prace wykonywaną przez pracowników?

Dla mnie to był zawsze problem, bo pracę zlecałem poprzez wysłanie e-maila. Pamiętanie co zleciłem było de facto nie możliwe i weryfikowałem wykonanie zlecenia w momencie gdy klient dzwonił z pytaniem „gdzie jest moja ….. (wpisz co chcesz)?”. Niestety nie miałem jednego miejsca w którym widziałem wszystkie zadania przekazane do wykonania i jeszcze nie wykonane. Jednym słowem chaos w skrznce elementy wysłane w Outlook.

„Jak?”

Zmieniłem ten systemowy chaos, gdy znalazłem i kupiłem licencje do oprogramowania firmy codetwo, które umożliwia współdzielenie zadań pomiędzy Outlookami (bez chmury, bez Office 365) – CodeTwo Public Folders. Dzięki temu, widzę wszystkie zadania moich pracowników do wykonania/wykonane/wykonywane. Instalacja jest stosunkowo prosta. Płatność jednorazowa na zawsze za użytkownika. Doskonale uzupełnia moje rozwiązanie do przygotowania automatyczny bilingów (zestawień czynności dla klientów). Jeśli potrzebujesz pomocy przy zakupie lub wdrożeniu, to daj znać. Ja przez to przeszedłem i wiem jak to ustawić w kancelarii.

Innym sposobem weryfikacji zadań przekazanych pracownikom jest przenoszenie wszystkich e-maili przekazanych pracownikom do osobnego Outlookowego folderu w którym wiadomości są kategoryzowane po osobach. W ten sposób widać co przekazałem któremu pracownikowi. Po wykonaniu danej pracy e-mail ze zleceniem przenoszę do archiwum.

Jeszcze inaczej można skontrolować, jeśli kancelaria korzysta z Office 365 – to ten program ma wbudowany system współdzielenia zadań. Dzięki temu nie musisz kupować CodeTwo Public Folders. Pytanie tylko czy jesteś gotów powierzyć przetwarzanie danych kancelarii do chmury Microsoft. Temat rzeka …. Każdy musi rozstrzygnąć go we własnym zakresie.

Oczywiście zupełnie czym innym są oprogramowania do zarządzania kancelarią. Tylko, że ja nie mogłem znaleźć takiego które by mi odpowiadało funkcjonalnie i „chmurowo”.

Jeśli masz inne pomysły/rozwiązania/ to bardzo proszę podziel się w komentarzu.

pozdrawiam

Mikołaj

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *